«

»

gru 11

Wydrukuj to Wpis

29.04 – 3.05.2017: Szlakiem Sanktuariów i Kościołów – Hermanice

Do Hermanic w dniu 29 kwietnia przyjechało 6 załóg, które zalogowały się na naszym forum. Następnego dnia dotarła siódma załoga tj. Marysia i Michał. Trzeba tutaj podkreślić determinację wszystkich, którzy pomimo wcześniejszych pesymistycznych zapowiedzi pogodowych, zdecydowali się na wzięcie udziału w tym zlocie. W nagrodę, chyba dzięki „siłom wyższym”, przez cały okres pobytu na terenie klasztoru u Dominikanów pogoda nam sprzyjała. Zgodnie z programem pierwszego dnia wieczorem wszyscy spotkaliśmy się przy wspólnym stole i ognisku z pieczonymi kiełbaskami. Zresztą okazji do spotkań wieczornych nie zabrakło, bo to i imieniny Mariana, i zaległe Wojciecha, a o mały włos także przyszłe Stanisława. No i także spotkanie „pożegnalne”! Były też wspólne wyjazdy autami osobowymi do Ustronia (zwiedzanie miasta i muzeum), Wisły (zwiedzanie skoczni im. A. Małysza), Cieszyna. Dotarliśmy także do Ochab gdzie był Ogólnopolski Zlot Caravaningowy PZMot. Tam przekazaliśmy zaproszenia na sierpniowy Zlot Śliwki w Szydłowie. Pojechaliśmy także do Brennej, gdzie jest bardzo przyjemny kemping „Kotarz” na którym za kilka dni miał być Zlot organizowany przez Automobilklub Katowice. Wracając odwiedziliśmy dom naszego reprezentacyjnego skoczka Piotrka Żyły, gdzie jego mama serwuje smaczne pierogi.
Czasu na nudę nie było, tym bardziej że w okresie 1-3 maja było w okolicy szereg imprez. Ale najważniejszą dla nas był festyn rodzinny organizowany na terenach klasztoru w dniu 3 maja. Nasza bowiem wizyta w klasztorze Dominikanów w Hermanicach spowodowana była właśnie zaproszeniem nas przez Przeora do pokazania parafianom i mieszkańcom Hermanic naszych pojazdów i zapoznaniem ich z karawaningiem. Byliśmy tam jedną z głównych atrakcji (poza pieczonymi kiełbaskami i lodami oraz kilkoma starymi pojazdami). Przez ponad 2 godziny bez przerwy nasze „domki” były odwiedzane przez tłumy zainteresowanych mieszkańców. I za każdy razem trzeba było wszystko mówić i pokazywać!!! Widać to na pokazanych fotografiach.
Ale wszystko co dobre szybko się kończy. Cześć załóg wyjechała w środę wieczorem a ostanie 3 załogi dopiero 4 maja rano.
Za udział w mini-zlocie w Hermanicach dziękuję wszystkim uczestniczącym załogom.
Szczególne podziękowania za zaproszenie nas i gościnę kieruję dla przełożonych klasztoru; Przeora o.Cezarego Jenty oraz ekonoma klasztoru o.Jerzego Latawca.

andrzejki

DSCF8552 (Kopiowanie) DSCF8589 (Kopiowanie) DSCF8593 (Kopiowanie) DSCF8597 (Kopiowanie) Marian w akcji (Kopiowanie) Na terenie klasztoru Dominikanów (Kopiowanie) Nasza grupan ale juz bez Marysi i MIchała. (Kopiowanie) POdczas festynu rodzinnego w Hermanicach (Kopiowanie) Tuz po przyjeździe (Kopiowanie)

Permalink do tego artykułu: http://razemwdrodze.com/?p=3503