«

»

cze 07

Wydrukuj to Wpis

Prezentacja caravaningu w Tumlinie

Dnia 12.06.2014 (czwartek) o godz. 16.00 przy Zespole Szkół w Tumlinie odbędzie się prezentacja caravaningu – pokaz przyczep i kamperów, omówienie ich budowy oraz rodzajów zabudowy, zasad podróżowania… Dzieci i młodzież będą mogły dokładnie obejrzeć, czym podróżujemy, a rodzice może złapią bakcyla caravaningu.
Prezentacja odbędzie się pod patronatem Katolickiego Stowarzyszenia Karawaningowego „Razem w Drodze” oraz KBP Karawanier
Po prezentacji dzieci, młodzież i rodzice wyruszają na rajd rowerowy po ziemi tumlińskiej wspólnie z Zagnańskim Stowarzyszeniem Rowerowym „Pod Bartkiem”.

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie i rajd.

 

 

 

null

Sprzęt gotowy do wyjazdu na prezentację. Oprócz BoXerka i zestawu Fiat-Ifa będą także dwa kampery kolegów hamaka i Johna.

Przygotowania do prezentacji: BoXerek i Fiat-Ifa przyjechały na plac szkolny już przed 13tą i wzbudzały zainteresowanie uczniów i nauczycieli, którzy jeszcze mieli lekcje.
Około godziny 15tej przyjechał hamak z Krakowa, a zaraz za nim John z Samsonowa i zaczęliśmy szykować pojazdy do spotkania z rowerzystami.
Trzeba rozłożyć markizy, krzesełka i stoliki, by godnie przyjąć gości. Jak wszystko zostało przygotowane, mogliśmy spokojnie wypić kawkę oczekując na uczestników rajdu rowerowego…

null

null

null

null

null

Pojawiają się pierwsi rowerzyści – mali i duzi, ale dzieciakom najbardziej podoba się kamper Marka (dlaczego mnie to nie dziwi? 😉 ) Krótka prelekcja nt zabudowy kamperów, podróżowania z przyczepą lub kamperem, wyposażenia samochodów i przyczep, uprawnień potrzebnych do jazdy takim sprzętem.

No i niespodzianka… Na lekcji powiedziałem Zuzi, by zaprosiła tatę na spotkanie. Kiedy kolejny kamper – mojego „sąsiada” Jakuba wjechał na plac, z auta wyskoczyła Zuzia z triumfalnym „udało mi się namówić tatę” 🙂 Tak więc do prezentacji mieliśmy dwie alkowy, półintegrala, blaszaka i samochód z przyczepą. Brakło tylko integry.

null

null

null

Zaszczycił nas swoją obecnością także redaktor „Gazety Zagnańskiej” i KAI

null

null

null

Najmłodsza uczestniczka prezentacji za sterami kampera

null

Jeszcze wspólne zdjęcie…

null

… i start 🙂 A na start coś słodkiego od Halinki

null

null

null

null

Ale Karawanierzy tak łatwo się nie rozjeżdżają, więc jeszcze caravaningowe pogaduchy…

null

null

null

null

null

Serdecznie dziękuję hamakowi, Johnowi, Jakubowi za przyjazd i pomoc w organizacji prezentacji, za to, że Wam „się chciało chcieć”, Organizatorom Rajdu Rowerowego, a także wszystkim Uczestnikom za miłe spotkanie. Podziękowania dla Dyrekcji Zespołu Szkół w Tumlinie za gościnność i otwartość dla wszelkich dobrych inicjatyw.

null

Jeszcze kilka fotek z rajdu rowerowego.

Media o prezentacji: http://www.zagnansk.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&menu=8&artykul=3592&akcja=artykul

Permalink do tego artykułu: http://razemwdrodze.com/?p=789